Moderné trendy v zdravotnej starostlivosti o športovcov

V. MEDZINÁRODNÝ KONGRES ŠPORTOVEJ MEDICÍNY

1. - 3. jún 2023​

O nás

MUDr. Mgr. Andrea Švrčková, MHA, MBA 

Ortopéd, člen lekárskej komisie Slovenského olympijského výboru, donedávna predseda Zdravotnej komisie SZĽH, hlavný lekár viacerých juniorských majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji naposledy 2017 v Poprade. Hlavný lekár slovenských olympijských výprav na juniorských olympijských hrách YOG a EYOF. Predseda sekcie ambulantných ortopédov pri SOTS.

MUDr. Roman Fano

Ortopéd, chirurg, predseda lekárskej komisie Slovenského Olympijského výboru, lekár Davis a Fed cup teamov od 1996, lekár slovenských športovcov na šiestich Olympijských hrách od roku 2000, tiež lekár YOH 2010, Európskych hier v Baku 2015, EYOF 2017 v Gyori, na YOH v Singapure 2010 a na ZOH 2018 ako šeflekár.

Mgr. Andrej Foltýn

Profesionálny športový fyzioterapeut, AFrehab s.r.o., Bratislava, fyzioterapeut atlétov a slovenskej hokejovej reprezentácie.

MUDr. Matej Handžák

Traumatológ, lekár juniorských hokejových reprezentácií, jeden z hlavných lekárov juniorských majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji 2017.

PaedDr. Žaneta Csáderová, PhD.

Riaditeľky Antidopingovej agentúry SR. Vyštudovala Fakultu telesnej výchovy a športu Univerzity Komenského v Bratislave, študijný odbor telesná výchova – geografia. Doktorandské štúdium absolvovala na Katedre spoločenských vied, FTVŠ UK v Bratislave obhájením dizertačnej práce „Doping v športe a antidopingové opatrenia“. Je členkou Slovenskej spoločnosti telovýchovného lekárstva. Aktívne sa angažovala v Antidopingovom výbore SR, kde pracovala ako dopingová komisárka od roku 1999.

MUDr. Peter Klein, MBA

Ortopéd, 1989-1997 lekár futbalistov 1.FC Tatran Prešov, v súčasnosti lekár A mužstva hádzanárov Tatran Prešov, ORTOPED s.r.o., Prešov.

Aktivity

III. Medzinárodný kongres športovej medicíny (III.ECHM) – Hotel SENEC

Zmenili sme názov a s radosťou pokračovali do ďalšieho ročníka obľúbených športových kongresov. Aktualizácia a rozšírenie tematiky kongresu pre všetky športy priniesli množstvo zaujímavých informácií.

Známi speakri v priateľskom prostredí pohostinného Slovenska predniesli svoje prednášky, zúčastnili sa workshopov, športových aktívít aj tak dôležitého večerného posedenia, kde si účastníci mohli zdieľať svoje skúsenosti, zážitky aj emócie zo svojich športových aj odborných aktivít.

www.facebook.com/zdravotnakomisiaSZLH

II. Európsky kongres hokejovej medicíny (II.ECHM) – Hotel DoubleTree by Hilton Bratislava, Jún 2016

Bratislava po druhý raz centrom hokejovej medicíny v Európe.
Odznelo 50 prednášok, prišlo 200 účastníkov z 13 krajín sveta vrátane Kanady, USA, Fínska, Švédska, Ruska a ďalších krajín …., ktorí mali znova možnosť si v priateľskej atmosfére vymeniť odborné skúsenosti a poznatky z oblasti hokejovej medicíny.

www.hockeycongress.com

I. Európsky kongres hokejovej medicíny (I.ECHM) – Hotel DoubleTree by Hilton, Bratislava, Jún 2014

BRATISLAVA (SZĽH) – Nad I. Európskym kongresom hokejovej medicíny, ktorý sa konal 5.-7. Júna 2014 v Bratislave, držal ochrannú ruku SZĽH s podporou IIHF. Medicínskym odborníkom z hokejovej oblasti ponúkol množstvo inšpiratívnych prednášok,“ uviedol Igor Nemeček, prezident SZĽH. Počas troch dní si takmer 200 účastníkov vypočulo 69 prednášok od odborníkov z 11 krajín.

I.Kongres lekárov slovenských a českých hokejových klubov - Hotel DoubleTree by Hilton, Bratislava, Jún 2013

Scroll to Top